چطور در انگلیسی تماس تلفنی بگیریم؟

تماس تلفنی، آموزش زبان انگلیسی با زیرنویس انگلیسی و فارسی

 

در این ویدئو در سه مرحله مکالمه ای درباره تماس تلفنی می بینید: 1) مرحله اول که در آن ویدئو  به صورت کامل همراه با زیرنویس انگلیسی و فارسی پخش می شود. 2) مرحله دوم که توضیحات و نکات مهم بیان می شود. 3) و درنهایت مرحله سوم که همان ویدئو ولی با حذف صدای شخصیت ها پخش می شود تا شما بجای آنها انگلیسی صحبت کنید: در حقیقت فرصتی بسیار عالی برای شما که صحبت کردن خود را تقویت کنید و از انگلیسی صحبت کردن نترسید.

هرچند که این تمرینات ممکن است ساده به نظر برسند اما یادتان باشد انجام ندادن کارهای ساده همانقدر آسان است که انجام دادن آنها. یعنی ممکن است تصور کنید که “چون ساده است پس انجام نمیدهم”، “اینکه برای من چیزی نیست” ، “در حد من نیست، من خیلی بهترم” و … . اگر چنین افکاری به ذهنتان رسید فوراً تغییر موضع بدهید و خودتان را چالش بکشید، چون تنها در این صورت است که واقعاً میتوانید بگویید این تمرینات برای شما چگونه بوده است. پس پیش داوری را کنار بگذارید و فقط تمرین کنید.

انجام این تمرینات باعث می شود هم در صحبت کردن به انگلیسی روان بشوید و هم اعتماد به نفستان افزایش بیابد. چون مطلبی یاد گرفته اید، به آن مسلط شده اید و راحت می توانید درباره آن صحبت کنید.

نکات مهم آن را نیز پس از خود ویدئو می توانید مطالعه کنید.

 

آموزش مکالمه انگلیسی با زیرنویس انگلیسی و فارسی، مکالمه تماس تلفنی

 

 

متن مکالمه

Mom: Hello?

Mike: Hello. May I speak to Kate, please?

Mom: Sorry, she’s not here. Who’s calling, please?

Mike: This is Mike, Kate’s friend.

Mom: Hi, Mike. Can I take a message?

Mike: No, thank you. I’ll call back later.

Mom: Okay, bye.

Mike: Bye.

………………………………………………………………………………………..

Kate: Hello?

Mike: Hello? Can I speak to Kate?

Kate: Speaking.

Mike: Hi, Kate. This is Mike.

Kate: Hi, Mike. What’s up?

Mike: Let’s play badminton at the park.

Kate: Sounds good. What time?

Mike: How about at two?

Kate: Okay! See you at two.

Mike: Bye.

ویدئو آموزشی چطور در انگلیسی سفارش غذا بدهیم

کلمات و عبارات مهم

 

call back دوباره تماس گرفتن.

call یعنی زنگ زدن، back یعنی برگشتن، وقتی این دو تا با هم میان یعنی تماس دوباره.

what’s up چه خبر؟ چطوری؟

خیلی وقتها، موقع احوال پرسی بجای how are you از این عبارت استفاده میشود. فرقش با how are you در این است که این عبارت غیر رسمی است، یعنی بین دوستها و افراد نزدیک مثل اعضای خانواده بکار میرود. با این توصیف نمی شود کارمند به مدیرش بگوید what’s up. یا وقتی تازه با کسی آشنا شدید (مثلاً همکار یا همسایه جدید) رسمی تر و مودبانه تر این است که بگویید how are you.

let’s وقتی از کسی میخواهید باهم دیگه کاری انجام بدهید، به بیان دیگه به او پیشنهاد انجام کاری میدهید، صحبتتان را با این عبارت شروع می کنید. مثلاً: Let’s eat out tonight بیا امشب شام بریم بیرون.
see you میبینمت، فعلاً.

وقتی میخواهید از کسی خداحافطی کنید، بجای goodbye میتوانید بگویید see you. فرقش با goodbye، در کمی غیر رسمی بودن آن است. همچنین اگر بعد از آن زمان مشخصی بگویید معنای این را دارد که برای دیدار بعدی تان دارید صحبت میکنید. مثلاً see you on Monday, see you tomorrow, see you at two, …

 

نکات گرامری مهم

درخواست کردن

راه های مختلفی در انگلیسی برای درخواست کردن وجود دارد، اما دو تا از آن راه ها که در این ویدئو استفاده شده یکی may و دیگری can است؛ به این صورت که جمله خودتان را اینطوری بیان می کنید:

♦ May I speak to Kate, please? (میشه لطفا با کیت صحبت کنم؟)

♦ Can I speak to Kate? (میشه با کیت صحبت کنم؟)

یک نکته ریز و مهم هست و آن هم تفاوت این دو در میزان رسمی بودن آنهاست. استفاده از may نسبت به can رسمی تر است. اگر در همین ویدئو دقت کنید، در مکالمه اول وقتی با مادر صحبت میکند، از may و please استفاده میکند ولی وقتی با دختر صحبت میکند از can استفاده میکند. بخاطر اینکه در حالت اول با بزرگتر صحبت میکند و لی در حالت دوم با شخصی هم سن و سال خودش. پس رسمی و غیر رسمی بودن را رعایت می کند. رسمی یعنی با شخصی که جایگاه بالاتری دارد، سن بیشتری دارد، آشنا نیست و …. . غیر رسمی یعنی کسانی که با آنها راحت هستیم مثل دوستانمان، اعضای خانواده، همسایه های قدیمی، و … .

پیشنهاد دادن

اگر بخواهیم به کسی پیشنهاد بدهیم که با همدیگر کاری را انجام بدهیم (مثل تفریح کردن، بیرون رفتن، درس خواندن، و …) از Let’s استفاده می کنیم. مثلاً میگوییم:

♦ Let’s watch a movie. (بیا باهم فیلم ببینیم)

♦ Let’s play soccer. (بیا فوتبال بازی کنیم)

♦ Let’s make a cake for her birthday. (بیا برای تولدش کیک درست کنیم)

نکته مهمی که اینجا باید به یاد داشته باشید این است که بعد از Let’s فعل به شکل ساده می آید یعنی به آن هیچی اضافه نمیکنیم، نه s سوم شخص، نه ed، نه ing؛ هیچی.

بیان ساعت

حتما میدانید که حروف اضافه زیادی در انگلیسی وجود دارد که کاربردهای زیادی دارند و خیلی از مواقع باعث گیج شدن و سردرگمی افراد در استفاده از آنها می شود. بخاطر همین به یاد داشته باشید که همیشه برای بیان ساعت از حرف اضافه at استفاده می شود. مثلاً:

♦ I finish work at 4 p.m. . (ساعت 4 از سر کار میام بیرون)

♦ The banks usually are open at 7:30. (بانکها معمولا ساعت 7:30 باز میکنند)

♦ The football match starts at 8. (مسابقه فوتبال ساعت 8 شروع میشود)

امیدوارم از این نکات به خوبی استفاده کنید.

ویدئو آموزشی چطور در انگلیسی ظاهر افراد را توصیف کنیم؟

 

ویدئو آموزشی داستان ماهی جادویی، صفت برترین

مطالب مرتبط

 

اگر سوالی دارید در قسمت کامنت بپرسید.

 

2 Comments
 1. Zihab sohbatzadeh says

  Hello. Your education method is fantastic. I enjoyed it. Thanks alot

  1. پروانه قاسمی says

   Thanks a lot. Glad to hear that.
   Good Luck

Leave A Reply

Your email address will not be published.

20 − 1 =