یادگیری زبان را از کجا شروع کنیم؟

 شما هم مثل خیلی ­ها این سوال را دارید که: “از کجا شروع کنم؟”

خب من قول میدهم که به شما کمک کنم به شرط آنکه شما هم به من کمک کنید. راستش من میخواهم به سفر بروم اما نمیدانم با خودم چی بردارم؟ لباس گرم یا لباس خنک؟ وسایل کامل یا وسایل ضروری؟ چقدر پول لازم دارم؟ چند روز تو راهم؟ چه سوغاتی هایی میتوانم بخرم؟ راستی با چی بروم؟ با ماشین، قطار، اتوبوس یا هواپیما؟ میشود من را راهنمایی کنید.

خب جواب شما چه چیزی میتواند باشد وقتی نمیدانید که اصلاً من کِی میخواهم به مسافرت بروم، تابستان یا زمستان؛ کجا میخواهم بروم، شمال، جنوب، شرق یا غرب؛ چقدر زمان دارم، یک هفته، دو هفته، سه هفته یا بیشتر یا حتی کمتر. میبینید جواب تمام سوالهای بالا با مشخص کردن مسیر و مدت زمان لازم داده میشوند. درغیر اینصورت نمیشود جواب درستی داد.

جواب من هم به سوال شما همین است. یادگیری زبان، یا هر مهارت دیگری، مثل یک سفر است، حالا یا کوتاه یا طولانی. شما در ابتدا باید مقصد خودتان را مشخص کنید یا در این زمینه مشورت بگیرید تا بشود گفت که چطور و از چه راهی با مطمئن ترین روش به آنجا برسید. کسی که نمیداند به تهران میخواهد سفر کند یا بندرعباس، از کجا بداند که چقدر در راه است و چطور خودش را تجهیز کند؟

پس مهم ترین کار تعیین کردن هدف است. صرفاً میخواهید دانش زبانی تان تقویت شود یا آزمون دکتری دارید؟ قصد تحصیل یا مهاجرت به کشور دیگری دارید یا برای تجارت با کشورهای دیگر به افزایش سطح زبانی تان نیاز دارید؟ حتی اگر در این زمینه تردید دارید میتوانید از افراد واجد صلاحیت مثل مدرسین زبان راهنمایی بگیرید. پس از آن مسیری که قبلاً برای شما مبهم و پر از ایهام بود، روشن و واضح خواهد شد. در نتیجه با قدم هایی استوارتر میتوانید در این مسیر قدم بردارید.

 

مطالب مرتبط:

چطور مهارت اسپیکینگ انگلیسی خود را تقویت کنیم؟

کلمات دشوار و طولانی انگلیسی را چطور تلفظ کنیم؟

Leave A Reply

Your email address will not be published.

دو × 3 =