معرفی بدترین کتاب آموزشی زبان انگلیسی

لطفاً به کتاب های زیر نگاه کنید. اینها مجموعه ای از رایج ترین کتاب هایی هستند که برای آموزش زبان انگلیسی در موسسات استفاده میشوند. اما تنها یک مجموعه از این کتابها واقعاً موثر و کاربردی هستند و بقیه آنها بی فایده و بی اثر هستند. آیا میتوانید حدس بزنید کدامیک بهترین است؟ لطفاً با دقت نگاه کنید و فکر کنید.

 

 

 

خب حدس زدید؟ آفرین درست است. دقیقاً همان کتابی است که شما حدس زدید. ولی من از کجا میدانم؟ خب معلوم است. شما کتاب یا کتاب هایی را به عنوان بی فایده انتخاب کردید که یکی یا چند تا از این ویژگی ها را دارند:

  • قبلاً آن را مطالعه کرده اید ولی نتیجه دلخواه را نگرفته اید.
  • دوست تان یا یک فرد آشنا به شما گفته این سری کتاب مفید نیست.
  • از ظاهر کتاب مثل رنگ یا فونت یا حتی حجم کتاب خوشتان نیامده.
  • هیچ آشناییتی با کتاب ندارید.
  • و دلایل دیگر.

اینطور نیست؟ من هم درست حدس زدم. مگر نه؟ میخواهم یک حقیقت مهم را در رابطه با کتاب های انگلیسی با شما درمیان بگذارم. ما کتاب انگلیسی بدردنخور نداریم!

چه کسانی کتاب های انگلیسی را مینویسند؟

برای تألیف هر سری از این کتاب ها تیمی قوی متشکل از متخصصان آموزش زبان، روانشناسان زبان، متخصصان تولید محتوی و … جمع شده اند تا محتوایی عالی در قالب کتاب ارائه کنند. پس اگر اینقدر حرفه ای نوشته شده اند، چرا حس خوبی به بعضی از آنها ندارید؟ سوال اصلی دقیقاً همینجا است. چون کتاب را متناسب با نیاز و سطح خودتان انتخاب نکرده اید.

هر کتابی برای برآورده کردن یک سری از نیازهای خاص نوشته شده اند. مثلاً بعضی از آنها بر روی تقویت مهارت های صحبت کردن و گوش کردن متمرکز شده اند، مثل کتابهای Speak Now  و Active Listening. بعضی از آنها با هدف ارتقای دانش پایه ای زبان انگلیسی آماده شده اند مثلاً کتاب Connect. برخی دیگر هم به منظور افزایش دانش و مهارت همه جانبه از سطح پایه تا پیشرفته تألیف شده اند مانند کتاب American English File. پس قضاوت کردن کتاب ها باید براساس نیاز شما باشد.

بنابراین قبل از انتخاب هر کتابی این سوال را از خودتان بپرسید: چه انتظاری از این کتاب دارید و آیا این کتاب انتطار شما را برآورده  میکند یا خیر؟ همچنین میتوانید از مدرسین زبان یا کسانی که قبلاً آن کتاب را مطالعه کرده اند، درباره ویژگی های آن بپرسید تا دیدی جامع نسبت به آن بدست بیاورید.

مطمئن هستم که ازین به بعد خیلی راحت تر و سریع تر قادر خواهید بود کتاب دلخواهتان را پیدا کنید چون حالا معیارهای تان را میدانید.

 

اگر پرسش یا پیشنهادی دارید، چرا مطرح نمیکنید؟ چطوری؟ از قسمت کامنت ها در پایین همین صفحه. منتظر نظراتتان هستیم!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

سیزده − هفت =